TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO we Wschowie z laboratorium AI. Lekcję pokazową przegotowali pracownicy Intela

Czwartek, 17 października 2024 o 02:58, aktualizacja Czwartek, 17 października 2024 o 03:12, autor: 0
I LO we Wschowie z laboratorium AI. Lekcję pokazową przegotowali pracownicy Intela

I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie dołączyło do pilotażowego programu laboratoriów sztucznej inteligencji. Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i firmy Intel szkoła zyskała nowoczesną pracownię AI. Jest jedyną placówką z zachodniej Polski uczestniczącą w tym projekcie. W środę (17 października) w szkole odbyła się lekcja pokazowa, poprowadzona przez przedstawiciela amerykańskiego giganta technologicznego.

Nowoczesne laboratorium sztucznej inteligencji

Szkoła otrzymała wyposażenie składające się z kilkunastu laptopów przystosowanych do korzystania z AI. "Laboratorium powstało w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji w porozumieniu z firmą Intel. Na pracownię składa się 14 laptopów, w tym 13 nowoczesnych laptopów dostosowanych do sztucznej inteligencji, które są przeznaczone dla uczniów, oraz jeden laptop dla nauczyciela" - zaznacza dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra. Wyposażenie uzupełnia 75-calowy monitor interaktywny, specjalistyczna szafa do ładowania laptopów oraz dwie kamerki internetowe.

I LO we Wschowie wśród sześciu szkół w Polsce. W „Zanie” powstanie laboratorium AI /

Lekcja pokazowa z udziałem Intela

Uczniowie klasy o profilu STEAM uczestniczyli w lekcji pokazowej przygotowanej przez pracowników firmy Intel. Klasa ta skupia się na rozwoju kompetencji informatycznych i technicznych. W zajęciach wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego: Wicestarosta Wschowski Andrzej Bielawski i radny Mieczysław Guzewicz. Lekcji przyglądał się także dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie, Piotr Wieland.

I LO we Wschowie w gronie sześciu szkół w Polsce

"Mamy nadzieję, że to nowoczesne laboratorium pozwoli naszym uczniom na rozwój licznych kompetencji, na poznanie zalet, ale też wad sztucznej inteligencji. Co warto podkreślić, jesteśmy jedną z sześciu szkół w Polsce, która uczestniczy w tym pilotażu. Program planowany jest również dla innych szkół – w jego ramach ma zostać przeszkolone kilka tysięcy nauczycieli z całej Polski, a także szkoły będą miały możliwość pozyskać takie laboratoria do swoich placówek" - mówi dyrektor Karolczyk-Kozyra.

Dołączenie szkoły do programu jest zasługą lubuskiego kuratora oświaty Mariusza Biniewskiego. To on zgłosił placówkę jako jedną z kilku w województwie lubuskim do udziału w projekcie.

Foto: Tomasz Wojnarowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl